Országos ernyőszervezetként – az alapszabályunkban rögzített feladataink közül elsőrendű helyen – a szükségszerű állatvédelmi reformokért, ezen belül kiemelten az ebrendészeti ellátórendszer korszerűsítéséért küzdünk valamint az irreálisan magas kóbor állat létszám csökkentése érdekében egy országos kisállat (kutya, macska) ivartalanítási program megvalósításáért küzdünk és képviseljük a tagszervezetek érdekeit.
Név: Magyar Állatvédők Országos Szervezete Egyesület (2023 05 09)
Adószámunk: 18324008-1-03
Bankszámlaszám: 10102244-57018700-01000007
IBAN: HU47 1010 2244 5701 8700 0100 0007
Swift kód: BUDAHUHB
Elnök: Sebőkné Tőzsér Judit
elnok@maosz.hu
Alapszabályunk megismerése után várunk minden kedves érdeklődőt, aki a tagságunkhoz szeretne tartozni. Ehhez a belépési nyilatkozatot kitöltve el kell küldeni részünkre az elnok@maosz.hu email címre vagy a postacímünkre (6001 Kecskemét, 1 posta Pf. 630.) és egy 30 napnál nem régebbi bejegyzési végzés másolatot kell csatolni.
Belépési nyilatkozat / Tagfelvételi kérelem: Serkeszthető (docx) (PDF)
———————————————————————————————————————————————–
A szükséges állatvédelmi reformokért tett javaslataink és erőfeszítéseink rövid összefoglalója:
Itt a MÁOSZ youtube csatornája:
https://www.youtube.com/channel/UCZktKliW9XzpdwcTR0bb7Kw
A videóink hiteles összképet adnak a magyar kóborkutya helyzetről.
———————————————————————————————————————————————–
2021.02.17.:
Straydog study from mathematical aspect
Klikk ide a felhasználói excel táblázatért . Csak írd be a táblázatba a településednek megfelelő férőhely számot és a kóbor kutya számot, és meg is kapod az eredményt, hogy mennyi időbe telik befogni a kóbor kutyákat és ezalatt a befogási idő alatt mennyivel lesznek többen a kutyák.
Mobil eszközök (ún. mobil ivartalanítási egységek vagy kihelyezett ivartalanítási egységek) bevonását tartjuk szükségesnek az ivartalanítási programba, mert a jelenleg rendelkezésre álló hagyományos eszközökkel szuper lassan haladnánk. A kutya 15x, a macska 45x szaporább, mint az ember. Ahhoz, hogy eredményes legyen az ivartalanítási program, ahhoz arra van szükség, hogy nagylétszámban, rövid idő alatt tudjunk ivartalanítani, tehát az állatorvost vigyük a sok állathoz, és ne fordítva a sok állatot egy-egy állatorvoshoz.
2020.02.14:
Az illegális kutyaszaporítás felszámolása érdekében a MÁOSZ cselekvési tervét ide kattintva lehet elolvasni.
2020.02.10.:
A kóborkutya probléma megoldása érdekében a miniszterelnöki biztos, Vecsei Miklós 2019 októberében felkérte a két országos ernyőszervezetet (MÁTSZ, MÁOSZ) a modellprogram kidolgozásában való részvételre – elsősorban Tiszabő, Tiszabura és Tarnabod települések vonatkozásában. Vecsei Miklós a Magyar Máltai Szeretszolgálat alelnöke is egyben.
A MÁOSZ javaslatainak a lényege, hogy a kóbor kutyák befogására és elszállítására tett intézkedés önmagában semmit nem ér, ha nem párosul hozzá egyidejűleg egy sor egyéb intézkedés: veszélyes, gyógyíthatatlan beteg egyedek azonnali kiemelése, ivartalanítás, visszahelyezés, ebnyilvántartás, ebtartási rendelet, folyamatos jelenlét.
2019.05.15.:
Magyarország kóbor kutya térképe:
Az országos kisállat-ivartalanítási programunk megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésével, valójában egy társadalmi innovációs programot kezdeményezünk. Valamint, eddig még soha nem látott összefogásra hívtuk az állatvédelmi civil szervezeteket. 100 állatvédelmi civil szervezet írta alá a közös egyetértési nyilatkozatot az országos kisállat ivartalanítási programmal kapcsolatban.
Tagjegyzék:
MÁOSZ elnökség:
Illés-Tóth Anna – elnök
Horváth Barbara – elnökhelyettes
Soltész Lászlóné – elnökhelyettes
Elérhetőségek:
elnok@maosz.hu
Székhely: 4027 Debrecen, Derekassy köz 1.