Állatvédelmi reformokról szóló tanulmányok, anyagok

Az alábbiakban összefoglaljuk az eddig publikált anyagokat, melyek segítségével bővebben lehet tájékozódni a terület kérdéseiről.

Alapinformáció, mégis fontosnak érzem hangsúlyozni, hogy a kóbor állat közterületről való befogása, befogadása egy kiemelten fontos járványügyi- és közegészségügyi állami feladat. Nem civil.

Elsősorban az országos körképet és helyzetjelentést ajánlom mindenki figyelmébe:

http://www.maosz.hu/orszagos-allatvedelmi-es-allatjoleti-konferencia-2017-02-25/orszagos-korkep-es-helyzetjelentes-a-magyar-allat-egeszsegugyrol-es-allatvedelemrol-c-eloadas/

Ha mélyebben szeretne elmerülni valaki a témában, akkor feltétlen olvassa el a tanulmányomat, melyet a sintérbiznisz felszámolásának az érdekében írtam:

http://kutyasegelyszolgalat.hu/allatvedelmireform/

Az elsőszámú javaslatunk, a terület rendszerszintű átalakítása mellett paralel: az országos ivartalanítási program megvalósítása: Javaslatok egy országos ivartalanítási program megvalósításért

Lévén kevesek jutnak el államilag finanszírozott gyepmesteri (sintér) telepekre, ezért publikálunk itt egy rövid fotóösszeállítást, ami Nyíregyházától Szentgotthárdig pontosan bemutatja a valóságot:

SINTERFOTOK

A helyzet úgy áll, hogy most már az utolsó, ún. “elég volt” kategóriába lépet a magyar állatvédelmi civil szervezetek összessége, akiknek a gondozásában egyidejűleg kb. 16ezer gazdátlan állat található. Elég volt az államilag finanszírozott sintérbizniszből, ami ma több tízezer állat elkerülhető halálát és/vagy kínszenvedését okozza.

Az állatvédelmi reformtörekvésekkel való minisztériumi- és államtitkársági eredménytelen kilincseléseim évei idén lejárnak. Változást akarunk. Úgy érzem, eljött az ideje annak, hogy radikálisabb civil eszközökhöz kényszerülünk nyúlni.

A következőkre az állami szféra részéről feltétlen szükségünk lesz a megoldásban:

– szándék és törekvés a rendszerszintű átalakításra

– egy felelős, egy miniszterelnöki biztos, aki végre a gondozásába veszi az állam mostoha gyerekét, ami ma sajnos ha úgy van kedv, akkor az FM-hez, ha máshogy akkor a BM-hez, vagy esetleg az IM-hez vagy egyáltalán csak az önkormányzatokhoz vagy a kedvencünkhöz, a NÉBIH-hez tartozik.

Mi civilként szívesen együttműködünk mindenben ami a megoldáshoz közelebb vezet, de kiemelten az alábbiakban:

– konkrét cselekvési terv kidolgozása

– új nemzeti ebrendészeti stratégia kialakítása

– ivartalanítási programok kidolgozása országszerte

Érdemes tudomásul venni, hogy ez így tovább nem fenntartható. A helyzet válságos, cselekedni kell!

 

Mészáros Gabriella

elnök

MÁOSZ

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.